Asjalikud tööpäevad ja tasakaalus nädalavahetused

Tööpäevad oleme praegu tänu paindlikule töö leja vastutulelikele ülemustele saanud klapitada nii, et vaheldusmisi oleme terve ja pooliku päeva kontoris ning ülejäänud töö teeme Pisikese E magamise ajal päeval või vajadusel õhtul peale tema uinumist. See muidugi tähendab ka seda, et proovime tööl olles sellele eriti keskenduda. Kohati on seetõttu muidugi ka pigelisem enesetunne, kuid efektiivsem.

Hoius on Pisike E senini käinud umbes ligi 3 kuud ja 3-4 tundi tööpäevadel, hommikul kella 9st 12ni. Viimase kahe nädala jooksul on ta seal ka lõunauinakule jääma hakanud. Seejärel läheb kumbki meist läheb talle järele ja enam-jaolt liigub koju ära. Mina rongi või Suur E autoga. Tavaliselt Pisike E magab sel ajal või uinub vahetult peale koju jõudmist.  Oleme mõlemad seda meelt, et talle on arengu ja heaolu mõttes parem rohkem meiega koos olla ja terveks päevaks hoidu nii pea jätta ei plaani.

hoius.jpg

Hoiuga harjutama hakkasime umbes pool kuud enne, kui regulaarselt igal tööpäeval hoidu viia soovisime. Kodusena olemise ajal liikusin temaga tihti inimeste seltskonnas ning vahel hoidis minu ema või sõbrannad teda mõne tunni kaupa. Kohanemine hoiuga läks hästi rahulikult ja Pisike E on sinna alati ilma nututa jäänud ning kohe mängima hakanud. Ise tahan uskuda, et see on ka tänu teiste inimestega olemisele ja seetõttu, et oleme Suure Ega mõlemad teda palju hoidnud, kallistanud-musitanud ja lähedust pakkunud ning aktiivselt tegelenud.

Nädalavahetuste osas arvestame oma isiklike ja ühiste tegevustega nii, et ühel päeval on ühel meist nö “vaba päev” ja teine päev on Pisikese Ega koosveetmise päev. Tavaliselt teeme mõlemal nädalavahetuse päeva hommikul midagi ühiselt ja ärkame rahulikult. Näiteks pühapäeval on meil pannkoogihommik. Mina ja Pisike E teeme hommikul taigna valmis ja toimetame köögis ning laseme Suurel El 1-2 tundi kauem magada. Päevasel ajal võtab kumbki meist omale isikliku aega ja teeb, mida ise eelistab kas üksinda või siis teeme üheskoos. Mina kirjutan tavaliselt veidi blogi ja loen midagi harivat, toimetan koduseid asju ja saan sõbrannadega kokku. Harvad ei ole ka juhud, kui teeme mõne ühise väljasõidu külla ämmale või sõpradele, või hoiavad lähedased mõned tunnid põnni ning käime mõned tunnid kaheksi söömas, kinos või midagi muud toredat tegemas.

kino.jpg

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s