Mõnusad ja tegusad hommikud koos lapsega

Tööpäevad on meil praegu korraldatud nii, et hommikul ärkame kõik koos kella 6.30 paiku ja  seda eelkõige Pisikese E eelistuste järgi. Öösel ärkab ta endiselt mõned korrad, kuid tavaliselt uinub kiirelt. Hommikuti teen mina temaga kõige pealt mõnusaid sirutusharjutusi ja massaaži. See toob talle peaaegu alati armsa naeratuse suule ja ütleb “massaaa”. Seejärel pissitan-kakatan ta ning äratame mudimise ja kallistamisega issi, mürame veidi ka.

Kui kõik on juba rõõmsad (enam-jaolt : ) ) ja ärganud, siis teen mina enda hommikused toimetused ja valmistan söögi. Suur E vahetab Pisikese E mähkme ja riided ning vaatavad koos ühe Thomas and Friends multika. Siis laseme issi toimetusi tegema ja Pisike E sööb ning mängib veidi. Kuigi muidu sööb täistera kaerahelvestest ja kaerapiimaga tehtud ning rohkete marjadega putru hea isuga, siis viimastel päevadel eelistab marjad välja süüa ja kiiresti laua tagant plehku panna. Vahel sööme hommikul tataraputru koos avokaado ja tomatiga.

riided.PNG

Kui kõik toimetused on tehtud ja asjad kokku pandud, siis võtame ette Pisikese E õue minemiseks riietamise, mis praegusel perioodil just kõige lihtsam tegevus ei ole, kuid läheb juba palju sujuvamalt. Esialgu soovis ta juua, erinevaid mänguasju tuua, süles mööda tuba ringi liikuda jmt teha, kuid mitte riidesse panna. Seletasime aga kenasti ära, kuhu minek ja lubame mõne asja võtta või tegevuse teha ning toimetame riidesse panemisega edasi. Vahel suurema, vahel väiksema protestimisega. Aga kui riided juba seljas on ja koos auto poole suundume, siis on põnni tõredus ununenud. Enam ei kibele ta autos enam võimalikult kiirelt mütsist ja jopest vabaneda ka. 🙂

Nii et hommikune rutiin ja “tööjaotus” on meil kenasi välja kujunenud. Muidugi tuleb ette ka plaaniväliseid tegevusi jmt, kuid tavaliselt astume peale tunniajast toimetamist uksest välja ja jõuame “tööpostile”kella 8-9 vahel. Pisike E hoidu ja meie tööle.

pannkoogid

Nädalavahetuse hommikutel ärkan tavaliselt ise ja laseme Suurel El kauem magada. Toimeteme tunnikene köögis – teeme süüa, peseme nõusid ja pesu, kui vaja ning korrastame esiku. Pühapäeval on meil ka tore pannkoogihommik. Meil on lemmik taimsete pannkookide retsept, kuid vahel teeme ka banaanipannkooke. Pisikese Ega koos teen taigna valmis ja jätan mõneks ajaks seisma. Sätime laua kenasti valmis ja küpsetamine lähebki lahti. Pannkoogid valmis, laual nii soolast kui ka magusat midagi pannkookide peale panna ning mõnus traditsioon jätkub.Olgu mainitud, et Pisike E ei ole maiustusi ja sisuliselt ka suhkruga maitsestatud toitu (va mõned harvad korrad) veel saanud. Kuigi põnnil ei pruugi söömiseks ja lauataga istumiseks seda püsivust nii kauaks jaguda, kui meil seda on, siis igati mõnus hommikupoolik on toredale puhkepäevale alguse teinud.

Viited

  1. Thomas and Friends multikas
  2. Taimsed banaanipannkoogid
Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s